Dátum: 20. 10. 2016

Úspešný Svetový pohár v Budapešti

Zverenci Slovenského zväzu Taekwon Do ITF a klubov Ge-Baek Prešov, Drako Smolenice nesklamali a dosiahli úspešné výsledky. Cesta bola veľmi náročná za víťazstvami, ale naši cvičenci ukázali, že patria medzi svetovú špičku.

Za žiakov nás úspešne reprezentoval Tomáš Petro.
súborných cvičeniach mal v skupine 146 konkurentov, kde porazil postupne reprezentanta zo Škótska, Ruska a prehral nad reprezentantom z Japonska. Celkovo obsadil 40. miesto.
V disciplíne sparing do 52kg prehral Tomáš hneď v prvom kole s reprezentantom z Poľska.
špeciálnych technikách (kopy do výšky) obsadil Tomáš krásne 4. miesto zo 78 súťažiacich. Tesne mu ušlo medailové umiestnenie.

Svetlana Losso nás úspešne reprezentovala v kategórii junioriek.
súborných cvičeniach, čo je jej špecializáciou nás nesklamala. V kategórii mala 49 súperiek. Víťazne prešla cez reprezentantky z Nórska, Švédska, Nórska a skončila pred semifinále na reprezentantke zo Švédska. Celkovo skončila na 5. – 8. mieste.

Juniorovi Samovi Olejárovi tento šampionát veľmi nevyšiel.
súborných cvičeniach 1.Dan, kde mal 120 konkurentov, prehral Samo hneď v prvom kole s reprezentantom Argentíny.
Ani v disciplíne sparing sa mu veľmi nedarilo, keď v prvom kole narazil na bojovného reprezentanta z Bieloruska. Celkovo skončil 8 – 16 z 25 súťažiacich.
Špeciálne techniky (kopy do výšky) boli pre Sama náročné. Zo 77 konkurentov obsadil celkovo 26. miesto.

Senior Jakub Tomáš ukázal v sebe veľa bojovnosti.
Disciplína súborne cvičenia 1.Dan mu vyšla podľa predstáv. Vyradzoval súperov z Ruska, Nórska, Rumunska a v boji o postup do semifinále ho porazil súper zo Škótska. Celkovo obsadil 5. – 8. miesto z 93 súťažiacich.
V obľúbenej disciplíne sparing do 70kg, kde mal 92 súperov, porazil reprezentantov z Maďarska, Nórska a nad jeho sily bol v treťom kole reprezentant z Írska. Celkovo sa Jakub umiestnil na 16. – 32. mieste.

Seniorka Lenka Palaščáková po dlhšej pauze opäť na svetovom šampionáte.
Tá dlhšia prestávka sa na Lenke ukázala, boli sme zvyknutý na boje o medailové priečky z veľkých šampionátov. V disciplíne súborne cvičenia 3.Dan skončila v prvom, kde ju porazila súperka z Kanady. Celkovo skončila 16. – 32. z 38 súperiek.
Sparing do 62kg, kde mala 40 súperiek. Lenku porazila hneď v prvom kole reprezentantka z Holandska.
Lenke nevyšli ani špeciálne techniky (kopy do výšky) podľa predstáv. Je to jej obľúbená disciplína a nakoniec nezabojovala o medailové priečky a celkovo skončila na 9. mieste.

Dávid Trochan dosiahol životný úspech v disciplíne sparing.
súborných cvičeniach 1.Dan prešiel cez reprezentanta z Japonska a stroskotal v druhom kole na Švédovi. Celkovo skončil z 93 súťažiacich na 80. mieste.
Dávid v kategórii sparing do 57kg dosiahol svoj životný úspech, veríme že nie posledný a skončil na peknom 3.mieste. V náročných bojoch porazil reprezentantov z Japonska, Kanady a Švédska. V boji o finálovú miestenku ho porazil tesne reprezentant z Argentíny. Bronzovú medailu zo svetového šampionátu si odnášal prvý krát, za čo mu všetci blahoželáme.
V disciplíne špeciálne techniky (kopy do výšky) sa Dávid umiestnil na 6.mieste zo 103 súťažiacich.

Róbert Baláž reprezentačný tréner SZTKD ITF sa o zverencov dobre staral počas celej prípravy a aj na šampionáte. Výborne ich pripravil po fyzickej a psychickej stránke, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch zo svetového pohára. Týmto by sme mu chceli poďakovať v mene Slovenského zväzu Taekwon-Do ITF.