Dátum: 27. 10. 2013

Majstrovstvá sveta Taekwon – Do ITF – Benidorm, Španielsko

V dňoch 23. – 27. októbra 2013 sa v španielskom meste Benidorm konali Majstrovstvá sveta Taekwon – Do ITF za účasti 1 042 súťažiacich z 58 krajín z celého sveta

Výpravu Slovenského zväzu Taekwon – Do ITF tvorili súťažiaci Veronika Balážová, Lenka Palaščáková, Marcel Petro a Jakub Tomáš a reprezentačný tréner SZTKD ITF p. Róbert Baláž. Všetci štyria reprezentanti už patria do seniorských kategórií, čiže medzi juniormi sme na tomto podujatí nemali zastúpenie.

V silnej konkurencii medzi svetovou špičkou Taekwon – Do ITF sa najlepšie darilo Lenke Palaščákovej, ktorá v disciplíne špeciálne techniky skončila tesne za medailovým umiestnením a vybojovala si 4. miesto v tejto seniorskej kategórii obsadenej 26 konkurentkami. Kúsok šťastia chýbal aj Jakubovi Tomášovi, ktorý v disciplíne súborné cvičenia skončil spomedzi 50 súťažiacich na krásnom 5. miesto a v disciplíne špeciálne techniky obsadil tiež veľmi úspešné 8. miesto.

Všetkým srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu a prajeme veľa ďalší športových úspechov.